Community Board No. 3, Manhattan, New York City




Members

EXECUTIVE DIRECTORY
OFFICERS
Alysha Lewis Coleman, Board Chair
Laryssa Shainberg, First Vice-Chair
Eric Diaz, Second Vice-Chair
Thomas Rosa, Secretary
Shirley Fennessy, Assistant Secretary
David Crane, Treasurer

COMMITTEE CHAIRS
Anisha Steephen, Economic Development Committee
Mae Lee, Health, Seniors, & Human Services / Youth, Education, & Human Rights Committee
Jacky Wong, Land Use, Zoning, Public & Private Housing Committee
Linda Jones, Landmarks Committee
Trever Holland, Parks, Recreation, Cultural Affairs, & Waterfront Committee
Michelle Kuppersmith, SLA & DCA Licensing Committee
Paul Rangel, Transportation, Public Safety, & Environment Committee

TASK FORCE CHAIRS
vacant, Personnel Task Force

SUBCOMMITTEE CHAIRS
Andrea Gordillo, Arts & Cultural Affairs Subcommittee
Chinatown Neighborhood Planning Subcommittee
Troy Veiez, NYCHA & Section 8 Subcommittee

MEMBERS (ALPHABETICALLY)

David Adams
Yaron Altman
Jesse Beck
Lee Berman
Karlin Chan
Jonathan Chu
David Crane
Eric Diaz
Alistair Economakis
Jaime Felber
Shirley Fennessey
Ryan Gilliam
Debra Glass
Andrea Gordillo
Kanielle Hernandez
Herman Hewitt
Trever Holland
Linda Jones
Vaylateena Jones
Tatiana Jorio
Lisa Kaplan
Olympia Kazi
Jeanette Kim
Michelle Kuppersmith
Mae Lee
Wendy Lee
Alysha Lewis-Coleman
David Louie
Laura Lugo
Ellen Luo
Michael Marino
Alexandra Militano
Michael Perles
Tareake Ramos
Paul Rangel
Damaris Reyes
Richard Ropiak
Thomas Rosa
Robin Schatell
Heidi Schmidt
Laryssa Shainberg
Anisha Steephen
Sandra Strother
Daniel Tainow
Josephine Velez
Troy Velez
Rodney Washington
Kathleen Webster
Jacky Wong
Ricky Wong

PUBLIC MEMBERS (ALPHABETICALLY)
Wellington Chen (Chinatown Neighborhood Planning Subcommittee)
Andrew Coamey (Economic Development)
Crystal Field (Arts & Cultural Affairs Subcommittee)
Mitchell Grubler (Landmarks)
Steve Herrick (Land Use, Zoning, Public & Private Housing)
Wayne Ho (Chinatown Neighborhood Planning Subcommittee)
Meghan Joye (Economic Development)
Camille Napoleon (NYCHA & Section 8 Housing Subcommittee)
Carmen Perez (Health, Seniors, & Human Services / Youth, Education & Human Rights Committee)
Paul Sierros (SLA & DCA Licensing Committee)




Translate this page
Text SizeSmall Fontmedium FontLarge Font